Pozytywny wizerunek własny i miłość do samego siebie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czytelniku! Jesteś niepowtarzalną istotą w całym Wszechświecie i jako taki jesteś tu potrzebny, inaczej nie byłoby Cię pomiędzy żywymi. Warto więc pomyśleć też o swoich zaletach, a nie tylko o wadach. Każdy człowiek ma jakiś talent, warto go odkryć i rozwinąć.

Zazwyczaj potrafimy przyjmować i wyolbrzymiać słowa krytyki kierowane pod naszym adresem, z przyjmowaniem komplementów jest już znacznie gorzej. Na miłe słowa reagujemy wzruszeniem ramion, niedowierzaniem i myślą „czego on/ona ode mnie chce”. Natomiast nie obchodzą nas intencje osoby wyrażającej krytykę. Przyjmujemy ją i już. Z zasady ludzie szczęśliwi, akceptujący siebie, zadowoleni z życia nie „dowalają” innym. Nie muszą budować własnego wizerunku poprzez krytykę i poniżanie innych. Zawsze znajdą sposób wyrażenia tego co czują i myślą nie obrażając i nie poniżając kogokolwiek. Przy okazji można się zastanowić, kto jest dla nas autorytetem i czyje słowa są dla nas ważne.

Naszym zdaniem należy choć trochę poskromić wewnętrznego krytyka, którego pomogli wychować nasi rodzice, opiekunowie, wychowawcy. Chodzi o zbiór negatywnych przekonań na swój temat, mający wpływ na uczucia, emocje oraz na dokonane wybory, a w konsekwencji na sposób życia. Im silniejszy jest osobisty krytyk, tym bardziej jesteś niezadowolony z siebie i tym większe masz skłonności do złego samopoczucia i depresji.
Zamiast myśleć o sobie byle jak, narzekać na swój los, którego jesteś twórcą, zastosuj poniższą Modlitwę o pogodę ducha:

Boże, użycz mi
– pogody ducha, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę,
– odwagi, abym zmienił to, co zmienić mogę,
– mądrości, abym odróżnił jedno od drugiego.

Żaden pesymista nie może wieść życia szczęśliwego, nie może być również pożądanym towarzyszem życia. Może zdziwi Was fakt, że negatywne myśli są chorobą nie tylko dla ich nosiciela lecz jakże często i dla otoczenia. Myśl jest potężną formą energii i jeśli myśli Twoje są smutne, negatywne, możesz oczekiwać, że i życie Twoje będzie podobne. Osoba, która myśli o sobie negatywnie, przyciąga różne rodzaje negatywnych okoliczności. A przecież człowiek jest zwycięzcą, przez naturę przeznaczonym do radości!!!

Jeśli ktoś z Twego otoczenia jest zmartwiony, powiedz mu, że ma on dużo więcej powodów, by być szczęśliwym, niż nieszczęśliwym. Poza tym, by wywołać uśmiech na twarzy bliźniego, niekoniecznie trzeba używać słów. Własny Twój spokój, zadowolenie, aprobata życia, będzie w naturalny sposób promieniować na otoczenie. A przede wszystkim żądaj w umyśle, przez moc swojej Nadświadomości i swego „Wyższego Ja”, by wszyscy dokoła porzucili smutki, a napełnili się uczuciem szczęścia i radości, które jest ich przyrodnim prawem. Powtarzaj w myśli: „Chcę, by radość i szczęście, które odczuwam, owiały także serca innych ludzi, wśród których się znajduję”.

Życzymy wielu ciepłych, wspaniałych i konstruktywnych myśli na temat samego siebie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.