Czym jest stres – każdy wie. Prawie wszyscy zdają sobie sprawę ze szkodliwości nadmiernego stresu, nadmiernego hałasu, bezcelowego wykonywania rutynowych czynności, ciągłego zmęczenia, itp. Jednak tylko nieliczni potrafią sobie z tymi problemami poradzić bez alkoholu lub pigułki.

Nasza rada to zwiększenie dawki snu oraz znalezienie codziennie pół godziny wyłącznie dla siebie. W tym czasie należałoby wyłączyć telefon i oświadczyć domownikom, że nas po prostu nie ma, zaszyć się w swoim kącie, włączyć muzykę relaksacyjną, zapalić kadzidło lub świecę zapachową albo zwykłą, zapatrzyć się na płomień świecy i nic nie robić, nawet nie myśleć. Tak od razu nie myśleć się nie da. Kompletne wyciszenie osiąga się po wielotygodniowych lub wielomiesięcznych treningach. Tymczasem należy nie rozwiązywać problemów, które przychodzą na myśl, odkładając je na przyszłość. Podczas wyciszenia nie musimy się martwić np. o ratę do zapłacenia, wypowiedzi kolegi i setki innych zagadnień. Postanówmy to wszystko rozwiązywać we właściwym czasie. Ważne jest jednak byśmy umieli „wrócić ze świata pracy do siebie samych”, poczuć kim naprawdę jesteśmy. Wyciszenie (zdecydowanie bez świec) dość często praktykujemy w lesie lub nad jeziorem.

Wtedy relaksującą muzyką są odgłosy natury.
Kolejnym proponowanym sposobem na wyciszenie jest joga. Odczucia dostarczane przez ciało podczas ćwiczenia bardzo pozytywnie wpływają na wzmocnienie psychiki, co z pewnością przyda się w radzeniu sobie ze stresem i codziennymi problemami. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w praktyce jogi, możemy z całą pewnością stwierdzić, że systematyczne i regularne ćwiczenia jogi pozwalają wyciszyć umysł i usprawnić ciało by cieszyć się sprawnością umysłu i ciała do późnych lat życia. Jest to wielki skarb, dzięki któremu można naprawdę zapomnieć o wieku i jakichkolwiek dolegliwościach.

Wyciszenie umysłu można osiągnąć również w inny sposób, np. podczas spaceru, pracy w ogródku, wędkowania, czy grzybobrania. Sposobów jest wiele i każda osoba może znaleźć najwłaściwszy sposób relaksu. Ważne jest aby świadomie i regularnie zapewniać sobie relaks.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.